Номер 23 Гонзага прекъсна серия от 16 победи на № 17 на Сейнт Мери с победа 70-57
AP News | 2024-03-03 | 07:17:04

МОРАГА, Калифорния (AP) — Греъм Айк отбеляза 24 точки, а № 23 Гонзага подсили надеждите си в турнира NCAA с нанасяйки номер 17 на Сейнт Мери първата си загуба в конференцията за сезона, 70-57 в събота вечерта.

Булдогс (24-6, 14-2 Конференция на Западния бряг) спечелиха осем поредни мача след загубата на като домакин на галите (24-7, 15-1) на 3 февруари, като три от тях са победи в Quad 1.

Айк поведе по време на тази серия, като стана първият играч на Гонзага, отбелязал поне 20 точки в седем последователни игри след Адам Морисън през 2005-06 г.

Айк имаше много помощ срещу Сейнт Мери: Райън Нембхард добави 20 точки и 10 асистенции, докато Бен Грег вкара 12.

Ейдън Махани имаше 16 точки, а Мичъл Саксен добави 13 за галите, които дойдоха с най-дългата победна серия в нацията от 16 мача.

Имаше много повече на линия в този мач за Bulldogs, отколкото за Gaels, които спечелиха първата си категорична титла от конференцията от 2012 г. насам с победа в Pepperdine в четвъртък вечерта.

Gonzaga игра като по-гладен отбор, използвайки серия от 14-0, за да отвори преднина от 24-12 в средата на първото полувреме. Булдогите направиха девет поредни удара срещу втората най-скъпарска защита на нацията за гол, докато Нембхард многократно стигаше до коша, а Айк доминираше в греда, за да изгради предимство от 44-28 на полувремето.

Сейнт Мери се опита да направи тласък през второто полувреме, отбелязвайки 10 последователни точки рано, за да намали изоставането до едноцифрено число. Но Гонзага отговори на всяко обвинение и никога не беше сериозно заплашен през второто полувреме.

Гонзага: Поредицата на Булдогс от 24 поредни места в турнири на NCAA беше застрашена преди този скок, но Гонзага се насочва към турнира на WCC с добри шансове да получи голяма оферта, ако необходимо.

Сейнт Мери: Галите разчитаха на своята защита и защита на топката по време на победната серия. Но те позволиха на Гонзага да стреля с 64% през първото полувреме и 13-те им загуби бяха най-много от началото на WCC.

Гонзага: Полуфинали на WCC на 11 март в Лас Вегас.

Saint Mary’s: полуфинали на WCC на 11 март в Лас Вегас.